Audyty urządzeń klimatyzacyjnych,chłodniczych, wentylacyjnych
Drogi kliencie skąd pewność
- - że twoje urządzenia pobierają odpowiednią ilość prądu ?
- - że wydajność urządzenia jest 100 % ?
- - że powietrze nawiewane jest z odpowiednią ilością ?
- - że wszystko zostało dokładnie sprawdzone ?
- - że twój serwis wykonuje przeglądy tak jak trzeba ?
a może chciałbyś to sprawdzić? Zadzwoń zrobimy ci audyt sprawdzimy jak pracują urządzenia klimatyzacyjne, chłodnicze, wentylacyjne. Klimatyzator powinien posiadać współczynnik efektywności w przypadku chłodzenia około 4 EER czyli pobierając 1 KW mocy elektrycznej powinniśmy otrzymać średnio 4 KW. Bez profesjonalnego audytu możesz tylko przypuszczać, że twoje urządzenie pracuje poprawnie.
Certyfikaty F-GAZY
Według Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 8 stycznia 2016r. w sprawie Centralnego Rejestru Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (art.19 ust.7 ustawa z dnia 15 maja 2015r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz.U.poz.88)) wykorzystywanie urządzeń klimatyzacycjnych, chłodniczych lub pomp ciepła, zawierających co najmniej 3kg czynnika chłodniczego, wymaga rejestracji do Centralnego Rejestru Operatorów.
Ocena efektywności energetycznej klimatyzacji. Ocena powinna być przeprowadzona co najmniej raz na 5 lat i powinna obejmować sprawdzanie dostosowania klimatyzacji do potrzeb i wymagań chłodzenia budynku.
W jej zakres wchodzi:
- - porównanie mocy urządzeń i aktualnego zapotrzebowania na energię chłodniczą,
- - sprawdzenia schematów czasu działania systemu,
- - sprawdzenia nastaw i strategii układu automatycznej regulacji, sprawdzenie zasadności realizacji procesów obróbki powietrza,
- - weryfikacja parametrów obliczeniowych powietrza,
- - sprawdzenie efektywności systemu wentylacji
Audyt energetyczny – systematyczna procedura, której celem jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy o profilu istniejącego zużycia energii danego budynku lub zespołu budynków, działalności lub instalacji przemysłowej bądź handlowej lub usługi prywatnej lub publicznej, określenie, w jaki sposób i w jakiej ilości możliwe jest uzyskanie opłacalnej oszczędności energii, oraz poinformowanie o wynikach.
Celem audytu jest określenie ilości i struktury zużywanej energii oraz zalecenie konkretnych rozwiązań (technicznych, organizacyjnych i formalnych) i określenie ich opłacalności. Audyt energetyczny obejmuje także doradztwo w zakresie podejmowania i realizacji inwestycji mających na celu racjonalizację zużycia energii. Ta niezależna i obiektywna opinia stwierdza, które modernizacje są opłacalne w badanym budynku oraz jakie produkty i rozwiązania techniczne są najkorzystniejsze.